Zielone serca Europy INFO

www.zielonesercaeuropy.pl

Dni Zawady

Dnia 19 września 2010 r. na Stadionie GKS Echo Zawada odbył się festyn. Rozpoczął się o o godz. 11:00 meczem Orlików. Turniej ten wygrała drużyna z Zawady. O godz. 13:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie festynu.

 

Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego i Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne przedstawiając twórczość swoich patronów. Ponadto uczniowie gimnazjum nawiązując do epoki renesansu zatańczyli menueta. Panie z Koła Gospodyń przygotowały pyszny poczęstunek dla uczestników składający się z różnych dań oraz sałatki z których jury wybrało najlepszą. Następnie gościnnie wystąpił Chór "Sitanianie" z Sitańca, uświetniając festyn swoim repertuarem.

 

Kolejnym punktem były zawody sportowe, w których wzięli udział przedstawiciele organizacji działających na terenie naszej wsi, uczniowie, rodzice, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Rady Sołeckiej na czele z Sołtysem panem Sylwestrem Dobromilskim i Przewodniczącą KGW panią Teresą Dudą. Między zespołami panowała duża rywalizacja, a wpadki zawodników wywoływały salwy śmiechu. Na zakończenie zadebiutował nowopowstały zespół muzyczny SHINE z Zawady. Wszyscy świetnie bawili się na festynie, ale późna godzina i dość chłodna aura zmusiła niestety uczestników do powrotu do domu.

 

W ramach Dni Zawady w miejscowej świetlicy odbyły się warsztaty pt. "Krajobraz kulturowy" w ramach projektu "Zielone serca Europy - promocja walorów kulturowych i turystycznych terenów Gminy Zamość", a współfinansowanego ze środków UE. Miejscowość ta o bardzo bogatej historii posiada bardzo wiele zachowanych, cennych pamiętek przeszłości. Należą do nich znany wszystkim, stojący w centrum, stary młyn o konstrukcji szachulcowej, stare wiejskie chaty, pozostałości folwarku ordynackiego i wiele innych obiektów.

Agnieszka Gawron


Odwiedzin:
48451