Basen ogrodowy idealnym rozwiązaniem na lato

basen ogrodowy

Okres letni sprzyja różnego rodzaju aktywnościom na świeżym powietrzu. W wielu ogródkach czy na terenie działek można latem spotkać baseny ogrodowe. Basen ogrodowy to znakomity sposób na ochłodę w upalne dni. Dodatkowo jest świetną rozrywką zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Jak wybrać odpowiedni basen dla siebie?

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, należy zastanowić się przede wszystkim, jaki jego rodzaj wybrać. W przypadku rozkładanych basenów sezonowych prym wiodą te rozporowe i stelażowe.

Na rynku znaleźć można również baseny dla najmłodszych. Basen dmuchany to znakomite rozwiązanie dla najmłodszych. Baseny dmuchane są dość płytkie i małe, dlatego znakomicie sprawdzają się dla małych dzieci. Baseny takie są bardzo łatwe w montażu oraz w ewentualnym przemieszczeniu.

Dla nieco starszych użytkowników poleca się baseny rozporowe. Basen rozporowy to nieco znakomite rozwiązanie dla nieco starszych dzieci. Na rynku dostępne są baseny rozporowe o różnych głębokościach i różnej średnicy. Dzięki wodzie napierającej na ściany basen rozporowy zyskuje stabilność. Znakomicie sprawdzi się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Najbardziej wymagający użytkownicy ogrodowych zbiorników wodnych preferują baseny stelażowe. Basen stelażowy zawdzięcza swoją stabilność specjalnej konstrukcji, do której przyczepiony jest zbiornik na wodę. Basen ten wymaga nieco więcej pracy podczas montażu, jednak postrzegany jest jako najbardziej wytrzymały.

Dobre miejsce to podstawa

Decydując się na zakup basenu ogrodowego warto pamiętać, że odpowiednie podłoże to absolutna podstawa. Wiele osób bagatelizuje ten fakt. Złe umiejscowienie basenu może powodować jego uszkodzenie.

Oprócz odpowiednio wypoziomowania podłoża równie istotne jest jego dokładne sprawdzenie. Kamienie, które znajdą się pod basenem, mogą uszkodzić jego podłogę. Dlatego warto przygotować specjalne miejsce pod zbiornik basenowy, dokładnie sprawdzając podłoże. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych mat pod basen. Znakomicie ochroni ona podłogę basenową przed ewentualnym przebiciem.

Basen ogrodowy to idealne rozwiązanie na upalne, letnie dni. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na zakup ogrodowych basenów. Przed zakupem warto jednak sprawdzić aktualną ofertę w kilku sklepach. Dobrym pomysłem jest również zakup basenu po sezonie, kiedy cena jest zdecydowanie niższa niż latem.