Susza w ogrodzie

Susza w ogrodzie

Zmiana klimatu powoduje, że ogromną część kraju dotknęła susza rolnicza. Problem jest bardzo duży, susza w ogrodzie to tylko jego część. Łatwo jednak o tym zapomnieć, kiedy zależy nam na pięknym ogrodzie… Należy jednak przede wszystkim podejmować akcje zmierzające do poprawy stanu wód i środowiska. Wiele zależy od potężnych koncernów i polityków, ale działanie każdego człowieka liczy się i przyczynia do zmiany sytuacji.

Wieloma sposobami można walczyć z suszą w przydomowych ogrodach. Nie każdy z nich jest czasochłonny i kosztowny. Odpowiednie i rozsądne podlewanie, system zraszaczy, ekrany cieniujące to tylko część propozycji. Można też posadzić rośliny odporne na suszę. Doskonałym sposobem jest retencjonowanie deszczówki, a na rynku pojawiają się specjalistyczne preparaty prewencyjne.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Matkę Naturę. Stosowanie odpowiednich narzędzi w ogrodzie i mądre gospodarowanie przestrzenią są sposobem walki z suszą. Pomagamy glebie, kształtujemy świadomość społeczną i wyrabiamy nawyk dbania o Ziemię. Nawet najmniejsze działania w tym zakresie mają sens.