Hiszpańskie atrakcje. Park Marii Luizy w Sewilli

Park Sewilla

Sewilla park
Sewilla jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miast w Hiszpanii, a wycieczki po jej terenie są podstawą dla każdego, kto chce poczuć wyjątkowy klimat Andaluzji. Wśród licznych atrakcji, którymi może nas oczarować to miasto, pojawiają się również tereny zielone. Co koniecznie powinniśmy tu zobaczyć?

 

Park ten zajmuje powierzchnię 34 hektarów, a jego nazwa nawiązuje do ogrodów pałacowych San Telmo, których właścicielką była księżna Maria Luiza. Od XIX wieku teren tych ogrodów jest dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta. Efekt? Do dziś to zielone miejsce przyciąga spacerowiczów i tych, którzy chcą odpocząć od codziennych problemów w wyjątkowej scenerii.

Parque de María Luisa zrobi wrażenie na tych, którzy lubią spędzać wolny czas na łonie natury. To wyjątkowo zielone miejsce, które może się pochwalić wieloma ciekawymi gatunkami roślin. W granicach parku znalazło się też sporo cennych zabytków architektury, obok których ciężko jest przejść obojętnie. Zachwyca Glorieta de las Palomas – piękna altanka, chętnie odwiedzana przez miłośników pikników, uwagę przyciągają też fontanny, w tym słynna Fontanna Żab.

 

Na terenie parku powstały też dwa place. Wielkim powodzeniem cieszy się Plac Hiszpański, otoczony malowniczym kanałem, warto jednak wybrać się też na spacer w rejon Placu Amerykańskiego, przy którym znajduje się wiele cennych placówek muzealnych. To m.in. Muzeum Archeologiczne (Museo Arqueológico), urządzone we wnętrzach Pałacu Renesansowego, oraz Muzeum Sztuki Ludowej (Museo de Artes y Costumbres Populares), którego siedzibą jest Pawilon Mudejarowy. Wszystkie te atrakcje zachwycają i sprawiają, że wrażenia z wycieczki po tej części Sewilli na długo pozostaną w pamięci każdego z nas.